Rated 4.9 / 5 based on Opinie klientów Google

Café du Jour 100% arabica, specjalność Rwanda

Ładowanie...
7.95
Café du Jour Specialiteit 100% arabica Rwanda

Kawa ta pochodzi z zakładu przetwórstwa kawy Simbi w dystrykcie Huye w południowej prowincji Rwandy.

Simbi to zakład przetwórstwa kawy prowadzony przez Abdula, który został zainspirowany do rozpoczęcia działalności w branży kawowej przez swoją babcię. Była ona również plantatorką kawy i jedną z niewielu Rwandyjczyków, którzy palili i pili własną kawę w ramach codziennej rutyny. Myjnia została zbudowana w 2011 i 2012 roku.

Oficjalnie rozpoczęła pracę w 2013 roku z 85 osobami, z których 80 procent stanowiły kobiety. W tym samym roku po raz pierwszy wzięli udział w Rwanda Cup of Excellence i zajęli 9. miejsce na 159 zgłoszonych próbek.

Kawa została wypalona przez nas w dość niskiej temperaturze, ale zabarwia się na ciemno nieco wcześniej niż większość kaw, dzięki czemu nadal jest średnio palona. W smaku wyczuwalna jest czekolada i owoce pestkowe z lekko owocowym finiszem.

Dla wtajemniczonych: ocena SCA 84,25.

Details

Kawa ziarnista Café du jour

Kawa ziarnista marki własnej Café du Jour jest palona na małą skalę przez wyspecjalizowaną palarnię. Ziarna są palone i magazynowane co tydzień, więc data palenia jest zawsze aktualna. Data palenia jest więc podana na etykiecie opakowania.

Zamykane opakowania na kawę

Niezależnie od tego, czy kupujesz 250 g, 500 g czy kilogram ziaren kawy Café du Jour: zawsze są one dostarczane w specjalnym zamykanym opakowaniu. Torebka z kawą ma specjalną zamykaną krawędź, dzięki czemu zawsze można hermetycznie zapakować kawę. Z przodu każdej torebki znajduje się zawór, który pozwala gazom i powietrzu wydostać się z torebki, nie pozwalając na przepływ powietrza z zewnątrz z powrotem do torebki. W ten sposób robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zachować optymalną świeżość kawy!

More Information
ArtikelcodeCDJ-CDJRWANDA2.0
BrandCafé du Jour
Wyprodukowano wHolandia
Soort koffieKoffiebonen, Gemalen koffie
Intensiteit8 - Potężny
SmakCzekolada, Owocowy
VariëteitArabica
Odpowiedni dlaEspresso, Kawa filtrowana, Cappuccino, Affogato, Americano, Caffè choco, Caffè corretto, Caffè latte, Caffè lungo, Cortado, Doppio, Espresso macchiato, Flat white, Irish Coffee, Latte macchiato, Macchiato, Ristretto
KofeinaBezkofeinowy
Koffie brandingŚredni stopień palenia
Beoordelingen

Write Your Own Review

You're reviewing: Café du Jour 100% arabica, specjalność Rwanda

Cafedujour.co.uk oceniono na 4.9 / 5 w oparciu o Opinie klientów Google