Rated 4.9 / 5 based on Opinie klientów Google

Café Intención

Ładowanie...
Set Descending Direction
 1. Pakiet degustacyjny Café Intención - kawa ziarnista - 2 x 1 kg
 2. Café Intención Intensivo - kawa ziarnista - 1 kilogram
  Café Intención Intensivo - kawa ziarnista - 1 kilogram
  Café Intención
  As low as 13,01
  13,57  / kg
 3. Café Intención Crema Aromatico - kawa ziarnista - 1 kg
  Café Intención Crema Aromatico - kawa ziarnista - 1 kg
  Café Intención
  As low as 13,01
  13,57  / kg

Być lepszym dla ludzi i natury. Kawa Café Intención jest produkowana z myślą o tym. Produkują mieszanki kawy Fairtrade i/lub Organic pod parasolem znanej firmy kawowej J.J. Darboven. Żółte opakowania są obecnie dobrze rozpoznawalne w całej Europie przez większość osób pijących kawę. Kawa ziarnista Café Intención udowadnia, że kawa Fairtrade może być również bardzo tania.

Kawa ziarnista Cafe Intención

Cafe Intencion to marka, która wykorzystuje ziarna kawy pochodzące ze sprawiedliwego handlu do tworzenia pysznych mieszanek. Dzięki dwóm etykietom, Fairtrade Label dla sprawiedliwego handlu i etykiecie BIO-eko, kawa Cafe Intencion jest odpowiednia dla świadomych kawoszy. W 1993 roku palarnia kawy J.J. Darboven w Hamburgu wprowadziła na rynek pierwszą kawę Fairtrade, a w 2005 roku wprowadziła ziarna kawy Cafe Intencion. Cztery lata po jej wprowadzeniu kawa Cafe Intencion otrzymała swoją pierwszą nagrodę Fairtrade Award za uczciwość i odpowiedzialność. W międzyczasie Cafe Intencion ma w swoim asortymencie kilka ziaren kawy i mieszanek odpowiednich dla każdego, kto kocha kawę.

Cafe Intencion: produkcja kawy Fairtrade

Naturalna przyjemność jest ważna dla J.J. Darboven Hamburg. Dlatego Cafe Intencion nie tylko chce produkować dobrą kawę, ale także chce mieć pewność, że ziarna są uprawiane ekologicznie i pochodzą ze sprawiedliwego handlu. Ziarna kawy Cafe Intencion pochodzą od drobnych rolników zrzeszonych w spółdzielniach rolniczych. Ziarna Arabiki, główne ziarna kawy, pochodzą od rolników z Ameryki Środkowej i Południowej. W 2016 roku, podczas 150. rocznicy powstania J.J. Darboven Hamburg, powstał Honduras Education Life Project (H.E.L.P). Celem projektu jest zapewnienie długoterminowego wsparcia 250 plantatorom kawy z Hondurasu. We współpracy z OLAM, J.J. Darboven Hamburg ma nadzieję, że warunki życia i produkcji tych rolników poprawią się, gdy otrzymają wsparcie w tym zakresie. W Hondurasie zielone ziarna kawy wykorzystywane przez Cafe Intencion są kupowane od COMSA. COMSA to demokratyczna spółdzielnia zrzeszająca 800 członków. 25% z nich to kobiety. W 2005 r. COMSA stała się również organizacją sprawiedliwego handlu, co czyni ją doskonałym partnerem dla J.J. Darboven Hamburg. Certyfikat Fairtrade pozwala COMSA wykorzystywać uzyskane w ten sposób premie do poprawy jakości i produkcji ziaren kawy, nie tylko dla środowiska, ale także dla różnych projektów edukacyjnych. Poprawia to również edukację dzieci rolników uprawiających kawę, ale także innych mieszkańców. W rezultacie region, w którym działa COMSA, stanie się również bardziej zamożny ekonomicznie w przyszłości. Dotychczasowe wyniki COMSA są imponujące: warunki życia jej 800 członków znacznie się poprawiły, podobnie jak otoczenie, w którym żyją i produkty, które oferują. Dla Cade Intencion plantatorzy kawy są bardzo ważni. Dlatego też Cafe Intencion oferuje im uczciwą cenę za ziarna kawy.

Odmiany kawy Cafe Intencion

Ziarna kawy Cafe Intencion są dostępne w dwóch różnych wersjach, ziarna espresso i ziarna kawy. Cafe Intencions Cafe Creme produkowana jest z łagodnych ziaren kawy. Używane ziarna kawy to ziarna Arabiki. Ziarna te są powoli palone w średniej temperaturze. Ziarna Arabiki używane przez J.J. Darboven Hamburg pochodzą z Hondurasu i Peru. Rolnicy uprawiający kawę pobierają sadzonki z krzewów kawowych i w ciągu pięciu lat uzyskują pełne krzewy kawowe z dojrzałymi owocami. Po zebraniu owoce są myte i miażdżone. Café Intención posiada etykietę ekologiczną. Tutaj ochrona przyrody i żyznego środowiska również odgrywa ważną rolę. Zbiory jagód trafiają do spółdzielni rolniczych. Ziarna espresso zawierają nie tylko dobrze znane ziarna Arabiki z Ameryki Środkowej i Południowej, ale także ziarna Robusty. Dzięki zmieszaniu ziaren Arabiki z ziarnami kawy Robusta z Afryki i Azji, espresso nabiera pikanterii i smakuje o wiele ostrzej. Większość mieszanek espresso składa się z dobrze znanych ziaren Arabiki. Do tego dodaje się ziarna Robusty, które są palone krócej i ciemniej niż ziarna Arabiki. Ziarna Arabiki zapewniają pełny i owocowy smak, a ziarna Robusty stanowią idealną przeciwwagę dla pikantnego charakteru.

Oferta Cafe Intencion jest przeznaczona nie tylko dla właścicieli hoteli i firm cateringowych, ale także dla zwykłych konsumentów, którzy mogą cieszyć się pyszną mieszanką Café crème lub espresso o każdej porze dnia. Café crème melange jest dostępna jako kawa filtrowana, ale ziarna kawy są również dostępne do przygotowania własnej pysznej filiżanki kawy. Espresso jest dostępne w wersji ziarnistej. Dla branży gastronomicznej dostępne są ziarna kawy i ziarna espresso. Dostępna jest również kawa mielona. Aby pozostać całkowicie w temacie Café Intención, dostępne są również cukierniczki, filiżanki do mleka, filiżanki do kawy na wynos i kubki do espresso. Café Intencion gwarantuje wspaniałe doznania smakowe. Ponadto kawa jest świadomym produktem z etykietą Fairtrade i EKO.

Cafedujour.co.uk oceniono na 4.9 / 5 w oparciu o Opinie klientów Google