Rated 4.9 / 5 based on Opinie klientów Google

Julius Meinl

Ładowanie...
Set Descending Direction
 1. Julius Meinl Trend Collection Caffè Crema Intenso - kawa ziarnista - 1 kg
  Julius Meinl Trend Collection Caffè Crema Intenso - kawa ziarnista - 1 kg
  Pikantny 8 - Potężny
  As low as 12,04
  12,04  / kg
 2. Pakiet próbek Julius Meinl - kawa ziarnista - 3 x 1 kg
 3. Julius Meinl Trend Collection Espresso Classico - kawa ziarnista - 1 kg
  Julius Meinl Trend Collection Espresso Classico - kawa ziarnista - 1 kg
  Kwiatowy, Orzechowy 7 - Potężny
  As low as 12,04
  12,04  / kg
 4. Julius Meinl Caffè Crema Premium Collection - kawa ziarnista - 1 kg
  Julius Meinl Caffè Crema Premium Collection - kawa ziarnista - 1 kg
  Czekolada, Orzechowy 10 - Bardzo silny
  As low as 12,97
  12,97  / kg
 5. Julius Meinl Espresso Premium Collection - kawa ziarnista - 1 kg
  Julius Meinl Espresso Premium Collection - kawa ziarnista - 1 kg
  Czekolada, Owocowy, Orzechowy 9 - Bardzo potężny
  As low as 12,97
  12,97  / kg

Julius Meinl jest synonimem wysokiej jakości kawy od 1862 roku. Julius Meinl to firma rodzinna i ambasador wiedeńskiej kultury kawy. Odkryj kawę premium od Julius Meinl w Café du Jour!

Kawa Julius Meinl

Słynny Julius Meinl Mohr, będący logo firmy od początku jej istnienia, jest ikonicznym symbolem rozpoznawanym na całym świecie. Logo symbolizuje młodego mężczyznę noszącego fez (czerwone nakrycie głowy z frędzlami) i stanowi hołd dla historycznego wpływu tureckiego Imperium Osmańskiego, które sprowadziło kawę do Wiednia w 1683 roku. Logo to jest międzynarodowym znakiem towarowym Julius Meinl Coffee. Marka ma bardzo silną pozycję w Europie, zwłaszcza w swojej ojczyźnie, Austrii, ale jest również dobrze ugruntowana za granicą.

Założona w 1862 roku firma Julius Meinl jest jedną z najstarszych palarni kawy na świecie i do dziś utrzymuje swoją reputację dostawcy najwyższej jakości kaw i herbat. Rozległe doświadczenie w pozyskiwaniu zielonej kawy i długoterminowe relacje z plantatorami kawy, staranna selekcja ziaren przez członków rodziny i typowe wiedeńskie palenie przez specjalistów od kawy przyczyniają się do doskonałej filiżanki kawy.

Od momentu założenia firmy w Wiedniu w Austrii, piąte pokolenie rodziny Meinl jest nadal aktywnie zaangażowane w dzisiejszą firmę!

Historia Juliusa Meinla

W 1862 roku Julius Meinl otworzył sklep z przyprawami w centrum Wiednia, w którym sprzedawał zielone ziarna kawy, kakao, herbatę, przyprawy, ryż i cukier. Wszystko szło dobrze, a sklep szybko się rozwijał. W 1877 r. Julius Meinl II zrewolucjonizował proces palenia kawy, który sam opracował. W procesie tym ziarna nie miały już kontaktu z gazami węglowymi, dzięki czemu kawa była wolna od posmaku i nadal zachowywała swój naturalny aromat. Były to pierwsze prawdziwe ziarna kawy Julius Meinl.

Rozwój kawy Meinl

Wraz z tą wielką zmianą, biznes rodziny Meinl przeszedł prawdziwy zryw wzrostowy. Sprzedaż kawy ziarnistej Julius Meinl wkrótce stała się zbyt duża, aby pomieścić ją tylko w sklepie. Została ona przeniesiona w 1912 roku do miejsca zwanego obecnie Julius Meinl Gasse (ulica ta została później nazwana na cześć Juliusa Meinla II) w 16. dzielnicy Wiednia, gdzie znajduje się do dziś. W 1913 roku Julius Meinl został uznany za największą palarnię kawy w Cesarstwie Austro-Węgierskim, a także za największego importera kawy i herbaty w Europie Środkowej, która liczyła około 50 milionów mieszkańców!

Pierwszy sklep

Na początku lat 50-tych Julius Meinl otworzył flagowy sklep w Wiedniu. Do dziś sklep ten jest numerem jeden, jeśli chodzi o wysokiej jakości produkty spożywcze w Wiedniu. Gdy firma stała się największą palarnią kawy w Europie Środkowej, wieść o Julius Meinl Coffee szybko się rozniosła. W 2002 roku otworzyli pierwszą kawiarnię w Chicago. Kiedy już opanowali budowanie kawiarni, w 2008 roku zbudowali największą kawiarnię na świecie! Znajdowała się ona wśród muzeów historii naturalnej i sztuki w Wiedniu podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej. W 2009 roku kawa Julius Meinl 1862 PREMIUM została wprowadzona na rynek dla branży hotelarskiej. Teraz można cieszyć się kawą ziarnistą PREMIUM Julius Meinl w restauracjach. Obecnie firma istnieje od ponad 150 lat i wciąż się rozwija.

Produkty Julius Meinl

Dzięki różnym rodzajom palenia gama kaw Julius Meinl oferuje szeroki i zróżnicowany asortyment, który zaspokoi gusta każdego. Nasze produkty kawowe są podzielone na dwie główne grupy.

Kawa profesjonalna

Profesjonalna gama kaw jest odpowiednia dla każdego restauratora, który chce zaoferować gościom najwyższą jakość, wspaniały smak i nowoczesny design. Nasz asortyment obejmuje kawę ziarnistą i kawa mielona dostępne w różnych rozmiarach. Dostępnych jest wiele różnych mieszanek i rodzajów palenia, aby spełnić wszystkie wymagania.

Zrównoważony rozwój od Julius Meinl

Zrównoważony rozwój to dla Julius Meinl coś więcej niż tylko słowo. Oni tym żyją, wierzą w to, myślą o tym i są przekonani, że jest to jedyna droga ku przyszłości. Są przekonani, że dzisiejszy dobrobyt i wysokie standardy życia powinny nadal sprawiać, że świat będzie piękny i różnorodny dla przyszłych pokoleń. Chcą, aby nasze dzieci zobaczyły świat, jego różne narody, zwierzęta i przyrodę w całym jej pięknie i różnorodności. Pomóżmy im to umożliwić. W Julius Meinl są zaangażowani w to, aby tak się stało.

Najnowsze osiągnięcia Julius Meinl w zakresie zrównoważonego rozwoju

Firma znacznie zmniejszyła ilość materiałów używanych do wszystkich opakowań, aby wnieść pozytywny wkład w dobrostan naszego środowiska. Firma opracowała innowacje w zakresie alternatywnych materiałów opakowaniowych, takich jak degradowalna gleba na torebkach herbaty. System zarządzania środowiskowego ISO 14001 został wdrożony w zakładzie produkcyjnym w Vicenzy. Julius Meinl jest również dumnym członkiem Fairtrage, Organic/Bio i UTZ.

Zobacz gamę kaw Meinl w Café du Jour

W Café du Jour oferujemy wyłącznie najsmaczniejszą kawę. Staramy się oferować kawę najwyższej jakości, abyś mógł cieszyć się doskonałą filiżanką kawy każdego dnia. Oprócz kawy sprzedajemy również ziarna kawy, herbata i inne napoje.

Zajrzyj do sklepu i przekonaj się, dlaczego kawa Julius Meinl jest ulubioną kawą na całym świecie!

Cafedujour.co.uk oceniono na 4.9 / 5 w oparciu o Opinie klientów Google