Rated 4.9 / 5 based on Opinie klientów Google

Piwo specjalne

Ładowanie...
We can't find products matching the selection.

Kup specjalne piwo, aby cieszyć się nim w domu

Café du jour z dumą dostarcza szeroki wybór tylko najlepszych piw. Asortyment piw zmienia się regularnie, upewniamy się, że zawsze oferujemy najlepszy stosunek jakości do ceny.

Ile kosztuje zakup piw specjalnych?

Piwa są konkurencyjne cenowo, a specjalne pakiety piw są jeszcze bardziej konkurencyjne cenowo. Dokładamy wszelkich starań, aby koszty wysyłki były jak najniższe lub bezpłatne. Dotyczy to większości sprzedawanych przez nas produktów. Niestety, w niektórych przypadkach musimy doliczyć koszty wysyłki ze względu na wyższe koszty przesyłek. Tak jest niestety w przypadku wysyłki piwa, dlatego koszty wysyłki są naliczane za wysyłkę piwa. Wolisz nie płacić kosztów wysyłki? Zamów swoją ulubioną kaw ę i skorzystaj z darmowej wysyłki. Ta kawa i tak się pojawi!

Piwo specjalne: nowa odsłona znanego napo

ju

Zapaleni piwosze to wiedzą: w dzisiejszych czasach w pubie nie zamawia się już zwykłego lagera, ale w handlu dostępne są setki różnych rodzajów piwa. Piwa o przyjemnym, niepowtarzalnym smaku, warzone na różne sposoby, z wieloma różnymi składnikami i często podawane w ładnej szklance do piwa. Historia piw specjalnych sięga wielu lat wstecz, ale dopiero w ciągu ostatnich kilku lat picie piwa specjalnego stało się naprawdę popularne i dostępnych jest wiele różnych rodzajów i smaków piwa

.

Trochę historii piw

specjalnych

Piwo można podzielić na dwie odmiany: pilzner ("zwykłe" piwo) i piwa specjalne. Piwo to napój składający się z wody, słodu, chmielu i drożdży, które zapewniają nasycenie dwutlenkiem węgla i aromat. Piwa specjalne mogą również zawierać inne składniki, na przykład goździki, różne przyprawy lub rodzaje owoców. Piwa specjalne powstały jednak już w XIX wieku. Dopiero w połowie lat 80. ten rodzaj piwa wszedł na rynek holenderski. Wcześniej w Holandii serwowany był tylko pils. Od kilku lat liczba małych browarów gwałtownie wzrosła i nie sposób wyobrazić sobie pubu bez nich. Istnieją nawet specjalne kawiarnie piwne, które serwują tylko specjalne piwa. Każdy browar ma swój własny sposób pracy i ponownie odciska swoje piętno na produkowanym piwie. Od ciemnych i ciężkich po lekkie i owocowe. Obecnie na rynku dostępnych jest około 2000 różnych rodzajów piwa, a liczba ta stale rośnie. Różnica między zwykłym lagerem a piwami specjalnymi polega na tym, że piwa specjalne są górnej fermentacji. Oznacza to, że proces fermentacji odbywa się w stosunkowo wysokiej temperaturze. Pozwala to na więcej pod względem smaków i dodatków. Istnieją również piwa specjalne, które są podwójnie fermentowane.

Oprócz

normalnej górnej fermentacji mają one jeszcze jedną fermentację w butelce

.

Serwowanie piw specjalnych

Piwo naturalnie smakuje najlepiej, gdy jest podawane w ładnej szklance. Piw specjalnych nie pije się z butelki, lecz ze szklanki. Szklanka powinna być dobrze wyczyszczona, aby utworzyć najlepszą pianę, a piwo należy nalewać ostrożnie, aby uzyskać najlepsze doznania smakowe. Czy wiesz już, że piwo o niższej zawartości alkoholu powinno być podawane w cieńszej szklance niż piwo ciężkie? I że temperatura nalewania jest bardzo ważna dla doznań smakowych? Każde piwo ma inną optymalną temperaturę, w której powinno być serwowane. Jest to również bardzo dobra alternatywa dla wina z jedzeniem. Ze względu na różnorodność smaku i doznań, zawsze można znaleźć odpowiednie piwo do każdego dania obiadowego. Nie bez powodu restauracje coraz częściej oferują piwo jako opcję w menu, zamiast samego wina.

W

miesiącach letnich można również podawać lżejsze, orzeźwiające białe piwo, podczas gdy cięższe piwo jest odpowiednie na jesień

.

Rodzaje i fakty

Piwa specjalne nie są oczywiście przeznaczone do wypicia za jednym razem. Nie spiesz się podczas nalewania i picia piwa, aby uzyskać prawdziwe doznania smakowe. Czy wiesz, że wiele piw specjalnych ma na dnie osad drożdżowy? Nie znajdziesz tego w zwykłym lagerze, a wiele osób naprawdę to lubi, ponieważ nadaje to piwu pełniejszy smak. Kupując piwo specjalne, zwróć uwagę na swój własny gust i na to, na co masz ochotę w danym momencie. Kiedy i jak będziesz je serwować? Czy chcesz ciężkie piwo, czy lżejsze, które łatwo wypić? Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów piw specjalnych: od IPA po piwa owocowe, od piwa białego po trapistów. Ponadto piwa specjalne często mają wyższą zawartość alkoholu niż zwykły pilzner. Smak piwa w dużej mierze zależy od rodzaju użytego chmielu i momentu jego dodania w procesie gotowania.

  • Chmiel goryczkowy: jest dodawany na początku procesu.
  • Chmiel aromatyczny: dodaje aromatu do piwa. Jeśli chmiel ten jest dodawany później w procesie, mówimy o chmieleniu na sucho.
  • Chmiel o podwójnym zastosowaniu: nadaje piwu aromat.
Rodzaje chmielu i brzeczki używane podczas procesu warzenia nadają piwu własny aromat i smak. Podczas procesu warzenia często dodawane są również owoce i przyprawy, z których każda może nadać piwu swój własny, niepowtarzalny smak i aromat.

Cafedujour.co.uk oceniono na 4.9 / 5 w oparciu o Opinie klientów Google