Rated 4.9 / 5 based on Opinie klientów Google

Café du Jour 100% arabica Specjalność Raja Gayo

Ładowanie...
7.95

Lekko pikantna (jak wiele indonezyjskich kaw), z lekką nutą kakao, pikantna z kwaskowatością.

Kawa Café du Jour Indonesia (Mandheling) Sumatra Raja Gayo jest uprawiana bardzo ostrożnie w centralnej części prowincji Aceh na wyspie Sumatra w Indonezji na wysokości od 1100 do 1600 metrów.

Kawa jest średnio palona. Lubimy ją jako (powolną) kawę z chemexu, kafetiery lub szybkiego filtra. Jako espresso może być nieco pikantna, a kwasowość wysuwa się na pierwszy plan.

Details

Kawa Café du Jour Indonesia (Mandheling) Sumatra Raja Gayo jest bardzo starannie uprawiana w centralnej części prowincji Aceh na wyspie Sumatra w Indonezji na wysokości od 1100 do 1600 metrów. Kawa jest tam uprawiana przez kilku drobnych rolników, z których każdy ma około hektara ziemi, co daje około 700-1000 kg kawy rocznie. Średnia temperatura 20 stopni przez cały rok, obfite opady deszczu i żyzna gleba sprawiają, że obszar ten jest walhalla dla rolnictwa. Uprawa kawy jest głównym źródłem dochodu. Uprawia się tu także tytoń, trzcinę cukrową, herbatę, goździki, warzywa, owoce i fasolę.

W przypadku tej kawy, tylko czerwone, dojrzałe owoce kawy są zbierane ręcznie, aby uzyskać najlepszą jakość, smak i aromat. Po zebraniu owoce są natychmiast miażdżone (pozbawiane czerwonej skórki) i rozkładane do wyschnięcia. Po wysuszeniu kawa jest przewożona do jednej ze spółdzielni, gdzie jest dalej przetwarzana i przygotowywana do eksportu.

Ziarna kawy Café du jour

Kawa ziarnista marki własnej Café du Jour jest palona na małą skalę przez wyspecjalizowaną palarnię. Ziarna są palone i magazynowane co tydzień, więc data palenia jest zawsze aktualna. Data palenia jest więc podana na etykiecie opakowania.

Zamykane opakowania na kawę

Niezależnie od tego, czy kupujesz 250 g, 500 g czy kilogram ziaren kawy Café du Jour: zawsze są one dostarczane w specjalnym zamykanym opakowaniu. Torebka z kawą ma specjalną zamykaną krawędź, dzięki czemu zawsze można hermetycznie zapakować kawę. Z przodu każdej torebki znajduje się zawór, który pozwala gazom i powietrzu wydostać się z torebki, nie pozwalając na przedostanie się powietrza z zewnątrz z powrotem do torebki. W ten sposób robimy wszystko, co możliwe, aby zachować optymalną świeżość kawy!

More Information
ArtikelcodeCDJ-CDJINDSURAGA
BrandCafé du Jour
Wyprodukowano wHolandia
Soort koffieKoffiebonen, Gemalen koffie
Intensiteit8 - Potężny
SmakCzekolada, Pikantny
VariëteitArabica
Odpowiedni dlaEspresso, Kawa filtrowana, Cappuccino, Affogato, Americano, Caffè choco, Caffè corretto, Caffè latte, Caffè lungo, Cortado, Doppio, Espresso macchiato, Flat white, Irish Coffee, Latte macchiato, Macchiato, Ristretto
Kraj pochodzeniaIndonezja (Sumatra)
KofeinaBezkofeinowy
Koffie brandingŚredni stopień palenia
Beoordelingen

Write Your Own Review

You're reviewing: Café du Jour 100% arabica Specjalność Raja Gayo

Cafedujour.co.uk oceniono na 4.9 / 5 w oparciu o Opinie klientów Google