Rated 4.9 / 5 based on Opinie klientów Google

Café du Jour 100% arabica specjalność Indie Monsooned Malabar

Ładowanie...
7.95

Jedną z najnowszych perełek w ofercie Café du Jour jest kawa India Monsooned Malabar. Mocna i pikantna kawa, która jest palona odrobinę ciemniej niż ta, do której zwykle jesteś przyzwyczajony.

Monsunowa? Słyszę, jak myślisz. Tak, monsunowa. Około dwustu lat temu podróż z Indii do Europy trwała około sześciu miesięcy. Drewnianym statkiem w wilgotnej porze monsunowej (monsun!). Ziarna kawy nabrały unikalnych właściwości podczas tej podróży ze względu na wilgotne i zmienne warunki pogodowe. Rezultat: pikantna, kremowa i bardzo mocna kawa.

Obecnie przeprawa nie trwa już sześć miesięcy, a ziarna kawy przewożone są w kontenerach morskich. W związku z tym naśladowany jest proces monsunowy: ziarna kawy są wystawiane na działanie wiatrów monsunowych wiejących przez magazyny na wybrzeżu Malabar. Podczas tego procesu ziarna są codziennie obracane, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Rezultat? Słodka, kremowa kawa o mocnym smaku z nutami pikantnej czekolady i orzechów.

Details

India Monsooned Malabar to wyjątkowa kawa. Jej początki sięgają XVII wieku. W tamtych czasach surowe (zielone) ziarna kawy z Indii były transportowane do Europy na drewnianych statkach. Była to dość trudna podróż, która trwała około sześciu miesięcy, aby przepłynąć przez Przylądek Dobrej Nadziei do Europy. Podczas podróży surowe ziarna kawy były narażone na wilgotne warunki monsunowe.

Jak się okazało, ziarna zmieniały kolor, rozmiar, teksturę i smak. W rezultacie kawa z Indii była ostrzejsza i bardziej kremowa. Kiedy pojawiły się nowoczesne i bardziej bezpieczne sposoby transportu, ziarna straciły swój unikalny charakter.

Opracowano więc sposób naśladowania tych cech w kontrolowanym środowisku: w porze monsunowej ziarna są przechowywane w magazynach na wybrzeżu Malabar przez około 4 do 5 miesięcy. Magazyny te są częściowo otwarte, aby przepuszczać wilgotne wiatry monsunowe.

Ziarna kawy Café du jour

Ziarna kawy własnej marki Café du Jour są palone na małą skalę przez wyspecjalizowaną palarnię. Ziarna są palone i magazynowane co tydzień, więc data palenia jest zawsze aktualna. Data palenia jest więc podana na etykiecie opakowania.

Zamykane opakowania na kawę

Niezależnie od tego, czy kupujesz 250 g, 500 g czy kilogram ziaren kawy Café du Jour: zawsze są one dostarczane w specjalnym zamykanym opakowaniu. Torebka z kawą ma specjalną zamykaną krawędź, dzięki czemu zawsze możesz hermetycznie zapakować kawę. Z przodu każdej torebki znajduje się zawór, który pozwala gazom i powietrzu wydostać się z torebki, nie pozwalając, aby powietrze z zewnątrz przedostało się z powrotem do torebki. W ten sposób robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zachować optymalną świeżość Twojej kawy!

More Information
ArtikelcodeCDJ-CDJINDIA
BrandCafé du Jour
Wyprodukowano wHolandia
Soort koffieKoffiebonen, Gemalen koffie
Geur & smaakKruidig
VariëteitArabica
Odpowiedni dlaEspresso, Cappuccino
Kraj pochodzeniaIndie
RegionMalabar
KofeinaBezkofeinowy

Dość trudna wyprawa żeglarska, która zajęła około sześciu miesięcy, aby przepłynąć obok Przylądka Dobrej Nadziei do Europy.

Beoordelingen

Write Your Own Review

You're reviewing: Café du Jour 100% arabica specjalność Indie Monsooned Malabar

Cafedujour.co.uk oceniono na 4.9 / 5 w oparciu o Opinie klientów Google