Rated 4.9 / 5 based on Opinie klientów Google

Krak Chocolate - Juniper Berry - Czekolada mleczna

Ładowanie...
6.95
Krak Chocolade - St. Vincent a/t Grenadines 55% - Jeneverbes / Juniper

Na północ od Wenezueli, pomiędzy karaibskimi wyspami Granada i Barbedos, znajduje się niewielka wyspa St Vincent i Grenadyny, z której pochodzi kakao wykorzystywane do produkcji tej czekolady. Kakao rośnie w rozproszeniu na całej wyspie i jest zarządzane przez St Vincent Cocoa Company. Zarządza ona 250 hektarami ziemi i kupuje kakao od około 100 rolników. Kakao rośnie wśród kukurydzy, bananów i imbiru oraz w cieniu drzew kokosowych i mahoniowych.

Details

Krak Chocolate to firma Marka Schimmela, producenta czekolady od ziarna do tabliczki. Podczas gdy większość czekoladników i cukierników używa roztopionej czekolady fabrycznej, Mark sam opanowuje cały proces.

Zbieranie ziaren kakaowca, według rocznika, określonego pochodzenia, prażenie i walcowanie czekolady tworzy unikalne smaki, których nie znajdziesz w tabliczkach czekolady z supermarketu.

Czekolada z jałowcem

Owoc jałowca w kształcie szyszki jest używany do aromatyzowania ginu, ginu, aquavitu i bénédictine. Napój gin zawdzięcza swoją nazwę właśnie tej roślinie. Nazwa "genever" pochodzi od jagód jałowca. Suszone owoce szyszek są używane jako przyprawa, na przykład w marynatach do dziczyzny. Kapusta kiszona jest również tradycyjnie przyprawiana jałowcem. Suszone jagody można często kupić w supermarketach. Oprócz jagód używa się również liści, na przykład podczas grillowania ryb.

Smak tej tabliczki czekolady

Okrągły, ale jednocześnie, dzięki jałowcowi, świeży i owocowy z nutami cytrusów.

Pochodzenie: St. Vincent a/t Grenadyny
Skład: holenderski jałowiec
Zawartość procentowa: 55%

Składniki: Ziarna kakaowca, jagody jałowca i nierafinowany cukier trzcinowy.

80 g czekolady mlecznej 55%

More Information
ArtikelcodeCDJ-DT-KCSTVINC
EAN8719327084427
BrandKrak Chocolade
Wyprodukowano wHolandia
Rozmiar opakowania80 gram

Beoordelingen

Write Your Own Review

You're reviewing: Krak Chocolate - Juniper Berry - Czekolada mleczna

Cafedujour.co.uk oceniono na 4.9 / 5 w oparciu o Opinie klientów Google