Rated 4.9 / 5 based on Opinie klientów Google

Krak Chocolate - Belize Peini - Ciemna czekolada

Ładowanie...
6.95
Krak Chocolade - Belize Peini Plantation - Pure Chocolade

ciemna czekolada 70% z ziaren pochodzących z Punta Gorda (Peini), dystrykt Toledo, Belize. Od 2016 roku Peini Plantation produkuje własne kakao na 96 hektarach ziemi i kupuje kakao od tych rolników za pośrednictwem swojej siostrzanej spółki Belize Cocoa Trade.

Wspólnie z Na'Lu'Um Cocoa Institute, stowarzyszeniem lokalnych majańskich rolników uprawiających kakao, dostarczyli oni tym rolnikom tysiące darmowych sadzonek i wspierają ich szkoleniami i mikrofinansowaniem. Dzięki tej inicjatywie około 204 rodzin produkujących kakao ma teraz stałe, niezawodne źródło sprzedaży swoich ziaren po uczciwej cenie i pomaga im rozszerzyć działalność rolniczą, aby zapewnić lepsze życie swoim rodzinom.

Zbiór odbywa się w scentralizowanym zakładzie. Ziarna są fermentowane przez 7 dni w skrzyniach wykonanych z drewna Santa Maria. Po zakończeniu procesu fermentacji fasola jest transportowana taczką na stoły do suszenia. Ziarna pozostają na drewnianych stołach do suszenia i są dobrze grabione, aż osiągną określony stopień wyglądu.

Składniki pochodzenia organicznego NL-BIO-01.

Details

More Information
ArtikelcodeCDJ-DT-KCBEL
EAN8719327084434
BrandKrak Chocolade
Wyprodukowano wHolandia
Rozmiar opakowania80 gram

Krak Chocolate to firma Marka Schimmela, producenta czekolady od ziarna do tabliczki. Podczas gdy większość czekoladników i cukierników używa roztopionej czekolady fabrycznej, Mark sam opanowuje cały proces.

Zbieranie ziaren kakaowca, według rocznika, określonego pochodzenia, prażenie i walcowanie czekolady tworzy unikalne smaki, których nie znajdziesz w tabliczkach czekolady z supermarketu.

Beoordelingen

Write Your Own Review

You're reviewing: Krak Chocolate - Belize Peini - Ciemna czekolada

Cafedujour.co.uk oceniono na 4.9 / 5 w oparciu o Opinie klientów Google